Architektura

Projekt souboru 20 rodinných domů vznikl rukou špičkového architektonického studia Best Development Prague s.r.o. a je navržen jako ucelený soubor staveb, který je umístěn na slunném a klidném místě v centru obce Předboj. Celý areál působí jednotně a je komponován do parku.

Rodinné domy v Předboji jsou architekturou budoucnosti, která vnímá jak ekologické tak energetické aspekty stavitelství. Domy jsou navržené s ohledem na současné klimatické poměry a moderní technologii směřující k nízké spotřebě energie. Té bylo dosaženo nejen technologií jako takovou, ale i samotným architektonickým ztvárněním. Jedná se především o stínění střechy a předokenními žaluziemi a o velké prosklené plochy orientované převážně na jih. Součástí domů jsou nejmodernější technologie, které zajišťují vytápění chlazení větrání a další infrastrukturu.

Základní obdélníkový tvar domů je horizontálně členěn límci na jižní straně fasády, které mají funkci stínění . Fasády objektů jsou doplněny velkoplošnými okenními výplněmi, které opticky propojují obytnou část s exteriérem.

Je vytvořeno komfortní bydlení s velkými francouzskými okny v přízemí domu které propojují zahradu nejenom s obývacím pokojem ale i s jídelnou a kuchyní. Obývací prostor navíc navazuje na venkovní terasu, která je propojena se zahradou. Součástí každého domu je velké technické zázemí (komora, wc, koupelna, technická místnost, šatna). Ložnice a další dva pokoje jsou umístěny v horním patře spolu s koupelnami. Hlavní, manželská ložnice je navržena se samostatnou koupelnou, šatnou a terasou.

Hlavní projektant:
Best Development Prague s.r.o.
Terronská 727/7, 160 00 Praha 6